Toužíte si otevřít vlastní jazykovou školu, ale nevíte, jak postavit konkurenceschopný podnikatelský záměr? Franšíza Mortimer je pro Vás řešením…

Mezinárodní franšízový koncept Mortimer Vám dá šanci samostatně podnikat, aniž byste museli vymýšlet vlastní podnikatelský model pro výuku angličtiny!

Baví Vás angličtina, rádi pracujete s lidmi a přáli byste si otevřít vlastní jazykovku? Nechcete však být jen dalšími z davu, kteří se v podnikání ztrácí a nevědí kudy kam? Franšíza na výuku angličtiny Mortimer Vám poskytne své know-how a umožní Vám tak založit si vlastní jazykovou školu postavenou na základech ověřeného modelu. Nemusíte se trápit se získáváním renomé jako „no name jazykovka,“ ale díky spolupráci s franšízovým konceptem Mortimer můžete mít k dispozici silnou značku s tradicí hned v počátcích podnikání!

Svým budoucím klientům můžete nabídnout brand mezinárodně uznávané jazykové školy s ověřenými originální metodikou pro výuku angličtiny i vlastními výukovými materiály. Navíc Mortimer, jako jediný v České republice, nabízí komplexní výukový program s kurzy angličtiny pro děti různých věkových kategorií, přes kurzy pro dospělé, až po speciálně vyvinuté kurzy angličtiny pro seniory.

Otevřete vlastní anglickou jazykovou školu Mortimer English Club. Buďte majitelem i manažerem „své“ jazykovky!

oblíbená anngličitna pro děti - to je franšíza Mortimer English Club

Začít podnikat není tak složité, jak si mnozí z nás představují. Těžší je najít odvahu ke změně a udělat rozhodný krok… Třeba Vás ve snaze najít odvahu a začít podnikat motivuje příběh paní Radky, která se rozhodla razantně změnit svůj profesní život. Odhodlala se opustit lukrativní zaměstnání a začala skrze franšízu poskytovat kurzy angličtiny v Praze Kobylisích. Přestože ve svém profesním životě Radka zastávala manažerské pozice ve velkých korporacích, bankách i úřadech, koučovala a vedla týmy „vzdělávačů,“ práce ji již nenaplňovala tak, jako dříve. Proto se na prahu čtyřicítky pozastavila a provedla životní bilanci, která ji, spolu s touhou po viditelných výsledcích své práce, přivedla až k franšíze Mortimer. Proč se tato úspěšná žena rozhodla skoncovat se zaměstnáním, co jí dodalo odvahu začít podnikat a proč ve výběru partnerů zvítězila franšíza Mortimer English Club? Své pocity po dvou aktivních letech v roli podnikatelky nám popsala matka dvou dětí, sympatická a energická žena, Mgr. Radka Mlynárová z Prahy.

Radko, co Vás přivedlo k myšlence založit si vlastní jazykovou školu? Vždycky Vás lákalo začít podnikat ve vzdělávání nebo jste se rozhodla začít učit jazyky, coby svou původně vystudovanou profesi?

Franšíza Mortimer English Club (3)

Život sám mě přivedl ke změně – hledala jsem nejlepší možnou výuku angličtiny pro své děti (6 a 8 let), kde by mé děti správně rozvíjeli. Školková a školní angličtina nefungovaly. 15 let jsem působila je firemním vzdělávání a rozvoji, něco málo o trhu cizojazyčné výuky věděla. Vystudovala jsem učitelství pro střední školy německý jazyk- historie. Vlastní jazykovou školu jsem určitě zakládat nechtěla, toužila jsem jen najít a vytvořit dobrou skupinku, pro rozvoj mých vlastních dětí. A to mi nabídl Mortimer.

Chtělo to zřejmě hodně odvahy… Co pro Vás bylo nejtěžším krokem k tomu začít podnikat, začít učit angličtinu na plný úvazek?

Nebát se udělat krok do vzduchoprázdna…. Teorii, představu, cíl jsem měla, ale odvahu vystoupit ze zaměstnaneckého poměru jsem chvíli hledala… „to be honest“…. Nebát se a nehroutit se z prvních neúspěchů.

Přemýšlela jste v počátcích také o založení vlastní jazykové školy, ryze ve své režii, nebo pro Vás byla pro otevření jazykovky franšíza Mortimer English Club jasnou cestou.

Franšíza Mortimer Englisch Club - venkovní výuka

Ne, nepřemýšlela. Ve všem hledám maximální kvalitu za rozumnou cenu: Mortimer mi nabídl připravené materiály na vynikající úrovni grafického zpracování, školení lektorů na přímou metodu a hlavně výukové materiály pro různé věkové skupiny  – zkrátka 20 let výzkumu jednotlivých věkových skupin kombinovaných s německou precizností J.  Jazykových škol, obzvlášť v Praze, je jako máku – nové už MŠMTV ani neregistruje… věděla jsem, že musím nabídnout JINOU službu – osobní, flexibilní, na nejvyšší možné úrovni.

Jazyková škola MORTIMER je mezinárodní franšízový koncept. Proč jste si do začátku podnikání vybrala jako partnera právě jej? V čem byla pro Vás jazyková franšíza Mortimer English Club lepší, než ostatní franšízové koncepty na výuku angličtiny?  

franchisa Mortimer English Club v ČR

Znám konkurenci, jiné franšízové koncepty výuky jenom trochu. Franšíza Mortimer English Club je výjimečný svou vyváženou koncepcí (výhody pro franšízové partnery i majitele licence), osobním přístupem a flexibilitou v rámci možností. Tím, že nejsme (zatím :-)) jednička na trhu, musíme se více snažit – musím říci, že jak české vedení Mortimer English Clubu, tak jednotliví partneři spolupracují, vzájemně si pomáhají. Velmi toto kvituji.

Franšízové podnikání nabízí mnoho výhod, ale nesporně má i jistá omezení…  Mohla byste mi prozradit, v čem Vás franšízing v oblasti jazykového vzdělávání posiluje a kde naopak třeba omezuje? 

Franšíza Mortimer English club - setkání

Pro mě výhody převažují: nemusím studijní materiály vytvářet na koleně (zajistím kvalitu), mám podporu pro jednotlivé věkové skupiny, můžu sdílet zkušenosti i strasti. Nikdy není nic ideální (ani v zaměstnání), občas jsou naše setkání velmi živá – ale tak to má být, jen tak se konstruktivně posuneme dopředu. Někdy mě franšíza svazuje, omezuje, zpomaluje, ale vždy je to jen úhel pohledu – jak se s tím vypořádám, co se mi podaří vyjednat. Franšíza je jisté omezení, ale neomezuje partnery v rozvoji.

Výhody franšízového podnikání u Vás vyhrály nad jeho omezeními a Vaší novou profesní cestou je tedy vlastní franšíza Mortimer English Club -jazyková škola v Praze, v městské části Kobylisy. Jak dlouho tady jazykový klub Mortimer provozujete?

Franšíza Mortimer English Club - Praha 8

Mortimer v Praze 8 má za sebou druhý školní rok, který se vydařil a nyní máme v plánu se posunout dál. Otevíráme další vlastní pobočku Mortimer – respektive přibírám pod svá křídla jinou pobočku Mortimer Englisch Club, v Praze 4. Takže aktuálně povedu v Praze dvě jazykové školy Mortimer – věřím, že i studenti z Prahy 4 a okolí budou v Mortimeru spokojeni, stejně jako ti kobyliští.

Máte studenty pouze místní nebo k Vám do English Clubu MORTIMER přijíždějí studenti z jiných částí Prahy?

Sídlíme 150 m od metra C, díky čemuž máme studenty prakticky z celé Prahy. Dojíždí k nám dokonce studenti i z Poděbrad a Děčína, ale to je spíš výjimka.

Výuka angličtiny v Praze zřejmě nebude snadná podnikatelská disciplína. Vnímáte provozování vlastní jazykové školy v Prazejako tvrdý podnikatelský oříšek?

Ano, nebylo to vůbec jednoduché, Praha a i jiná velká města jsou velmi specifická. Máme velmi kvalitní produkt, ale oslovení cílové skupiny je paradoxně velmi náročné.

Co děláte proto, aby si pražský zákazník vybral mezi různými jazykovkami právě kurz angličtiny u Vás, v MORTIMER Kobylisy?

franchising Mortimer má propracovanou metodiku - výuka angličtiny s nadnárodními zkušenostmi

Dobrá otázka: jsme flexibilní, osobní (znám osobně každého studenta i jejich rodiny) a poskytujeme poradenství –  na začátku i v průběhu výuky. Vytváříme prostředí anglického klubu. Dovedeme reagovat na změny v osobních životech klientů pružně.

Myslím, že většina českých jazykových škol nemá nadnárodní zkušenosti, takže se můžu se opřít o značku, mezinárodní zkušenosti i jejich 20-ti letý výzkum v oblasti výuky jazyků – to je velká konkurenční výhoda, kterou studenti mohou pocítit v podobě detailně propracované metodiky výuky angličtiny a kvalitních studijních materiálů.

Má, podle Vás, možnost začít podnikat ve franšízingu i podnikatel – začátečník?

Určitě i začátečník. Musí pro svou práci, poslání „hořet“ a nebát se překážek.

Myslíte si, že budou znatelné rozdíly v tom, když se franšízant rozhodne pro otevření jazykové školy MORTIMER v metropoli nebo naopak na maloměstě

Troufám si říci, že ano. Menší města jsou lehčí (dle informací mých kolegyň), není tam tolik konkurence, obyvatelé se znají více osobně, dobré zprávy se šíří rychle.

Podnikáte s franšízou MORTIMER. Už dva roky pořádáte kurzy angličtiny nejen pro děti v Praze Kobylisích. Prozraďte, naplňuje Vás výuka angličtiny, drží Vás nadšení z podnikání v této oblasti?

Franšíza Mortimer English Club (2)

Samozřejmě je to někdy těžší, ale pořád mě naplňuje údiv dětských očí, spokojenost rodičů, skupinová dynamika. Když za mnou přijde maminka, že angličtina u nás je pro dítě nejlepší z 8mi kroužků nebo že nikam jinak dítě nechce, ale u nás překoná ostych a je šťastné, mám radost.

Schází Vám něco ze „zaměstnaneckého života“?

Občas bezstarostný víkend, čistá hlava, možnost delegovat úkoly, které berou příliš času.

Jazyková franšíza Mortimer English Club je mezinárodně úspěšný koncept, jistě Vás detailně školí…

Ano, lektoři mají několikadenní vstupní školení a následně školení na každý modulMetodička Mortimer English Clubu také jezdí na hospitace, a to po celé republice(návštěva nemá kárný dopad, spíše má pomoci, poradit, jak učit lépe).

Co Vás na Vašem podnikání nejvíce baví?

Jeho různorodost, setkávání se zajímavými dětmi, dospělými, životními příběhy a fakt, že jsme schopni přispět k jejich pozitivním změnám. Líbí se mi Richard Branson: „Pokud nechcete měnit životy jiných, nepodnikejte.“ Je to troufalé?

Znám mnoho lidí, by se chtěli vydat na podnikatelskou cestu svým pracovním životem, avšak stále váhají, nevědí, jak začít podnikat a hlavně sbírají odvahu. Chtěla byste jim něco vzkázat?

Nebojte se, počítejte! Základní je odhodlání a jít do toho naplno, dobře počítat – nikdo Vám nedá jistotu fixního měsíčního příjmu, může být i těžké období, nic není zadarmo. Odhodlání a zodpovědnost dotahovat věci do konce je alfou a omegou. Tedy z mého pohledu….Klienti nejlíp přijímají, když pro dané podnikání skutečně hoříte!….Ať už máte cukrárnu nebo učíte angličtinu. „Take your own route. If you fall flat on your face, at least you´re moving forward.“ Richard Branson